„CPK to bez wątpienia lotnisko, które mogłoby obsługiwać rozmaite statki powietrzne, także w związku z różnego rodzaju zagrożeniem. Już dziś przecież realizujemy podobne zadania w obliczu trwającej agresji na Ukrainę. Dzięki CPK na podobne sytuacje będziemy do ich realizacji przygotowani jeszcze lepiej”.

„Logistyka nie jest wszystkim, ale wszystko bez logistyki jest niczym. Ta prawda odnosi się także do kwestii CPK. Budowa tego portu to nie tylko cel gospodarczy. To także projekt, który ma istotne znaczenie z punktu widzenia pozycji państwa, jego obronności. Udrożnienie logistyki transportowej może mieć dla nas kluczowe znaczenie jako dla państwa”.

Marcin Ociepa

Poseł na Sejm RP Ziemi Opolskiej (od 2019 r.). W latach 2019-2023 wiceminister Obrony Narodowej. Wcześniej wiceminister przedsiębiorczości i technologii w latach 2018-2019. Marcin Ociepa jest także wykładowcą akademickim w Katedrze Studiów Europejskich Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, a także wieloletnim samorządowcem.

Centralny Port Komunikacyjny

Pierwszy temat Zespołu Pracy dla Polski