„Trudna sytuacja energetyczna przekłada się wprost na sytuację polskich rodzin. W obliczu tego faktu zadajemy sobie pytanie, jak wobec tych wyzwań powinno funkcjonować odpowiedzialne państwo. My przez ostatnie osiem lat pokazywaliśmy, że na pierwszym miejscu należy stawiać dobro obywateli, że w sytuacjach kryzysowych rodziny nie mogą zostać pozostawione same sobie.”

„Nowoczesna polityka społeczna musi być odpowiedzialna. Dlatego też tarcza solidarnościowa, antykryzysowa, czy energetyczna były przez nasz rząd precyzyjnie przygotowane.”

„Na przełomie lat 2015 i 2016, czyli na początku rządów PiS, procedowaliśmy szereg ustaw prospołecznych, dotyczących licznych programów wsparcia. Wsparcia rodzin i nie tylko. To była podstawa naszej polityki. Tymczasem dziś Sejm praktycznie w ogóle nie zajmuje się rządowymi projektami ustaw, analizowane są w ogromnej mierze projekty obywatelskie. A także prowadzone są działania związane z kolejnymi komisjami śledczymi. To jest zasadnicza różnica między poprzednimi i obecnymi rządami. Dlatego Zespół Pracy dla Polski będzie działał aktywnie i realizował inicjatywy, które będą mówiły „Sprawdzam”. Sprawdzimy, na ile obecny rząd będzie działał dla dobra Polaków.”

Tarcze Antyinflacyjne

Drugi temat Zespołu Pracy dla Polski