Co dalej z CPK?

LIPIEC 2024

Raport o Centralnym Porcie kKomunikacyjnym

Centralny Port Komunikacyjny to najważniejsza inwestycja naszych czasów. Jej znaczenie rozwojowe i społeczno-gospodarcze jest tak duże, że CPK nie może i nigdy nie powinien stać się zakładnikiem bieżącego sporu partyjnego, ani narzędziem do zbijania politycznego kapitału. Dlatego uważamy, że CPK powinno być objęte społecznym, obywatelskim nadzorem.

Ten raport zrodził się z głębokiego przekonania, że CPK jest wielką szansą na modernizację Polski.

Szansą, której nie wolno zaprzepaścić. Liczymy na to, że jego publikacja zachęci różne środowiska do wspólnych działań na rzecz realizacji CPK zgodnie z pierwotnymi założeniami tego projektu.

Nie jest on bowiem wyrazem megalomanii, ale realną i racjonalną odpowiedzią na potrzeby i rosnące ambicje polskiego społeczeństwa oraz wehikułem rozwoju gospodarczego na długie lata.

Sprzeczne sygnały i deklaracje płynące przez ostatnich kilka miesięcy z koalicji rządzącej w sprawie przyszłości CPK każą nam uważnie przeanalizować propozycje, które zostały przedstawione polskiemu społeczeństwu kilka tygodni temu pod hasłem “Megalopolis”.

Dlatego przygotowaliśmy kompleksowy przegląd aktualnej wersji CPK, zaprezentowanej przez premiera Donalda Tuska. Dzięki temu mgliste zapowiedzi zastąpią fakty i dane, które każdy będzie mógł poddać własnej ocenie.

10 powodów, dla których CPK musi powstać

Ambitne narody zasługują na wielkie inwestycje. Taką inwestycją jest Centralny Port Komunikacyjny. To projekt, który powinien być wyłączony z jakiegokolwiek sporu politycznego.

Dlaczego CPK powinien powstać jak najszybciej?

Oto 10 powodów: 

{"cpt":"blog","style":"2","columns":"3","show":100,"from_category":["cpk"],"order":"DESC","orderby":"DESC"}

Aktualności

w temacie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Podziel się opinią

Do dyskusji i współpracy zapraszamy wszystkich, którym bliskie są sprawy Polski.
Jeżeli masz przemyślenia w temacie Centralnego Portu Komunikacyjnego – koniecznie dołącz do rozmów.
Wspólnie stwórzmy odpowiedzialną politykę kierowania państwem.

Raport: Co dalej z CPK?